Manželská postel a Feng-shui

Ptáš se, proč jsi tady? Zkus nejdříve přijít na to, kdo jsi. Smysl pak vyvane sám.  

Než ale tak učiním, musím vám přiblížit další pro feng shuej taktéž velmi důležitou věc, a tou je je určení přední a zadní poloviny domu či bytu. Pro toto určení budete potřebovat nákres podlažního plánu provedený vměřítku. Na tomto plánu změřte délku domu zpředu dozadu a veďte středem přes dům, zleva doprava, čáru. Vstupní dveře budou vždy vpřední části domu. Vše, co leží před středovou čárou, je vpřední polovině domu / bytu a vše, co leží za středovou čárou, je vpolovině zadní.

Místnosti vhodné pro přední část

Energie domova vstupuje do domu či bytu přední částí, skrze vstupní dveře. Tato část domu symbolizuje pohyb, kariéru, společenský život a spojení svenkovním světem. Přední část je jang neboli aktivní část domu. Obývací pokoj, rodinný pokoj a pracovna jsou vhodnými místnostmi pro umístění vpřední části. Stejně vhodné jsou tyto místnosti ale i vzadní části. K místnostem, které se výjimečně hodí do přední oblasti, patří:

 • Kancelář - takto umístěná kancelář podpoří vaši kariéru i podnikání.

 • Pokoj pro hosty - návštěvníci vtakto položeném pokoji u vás nepobudou příliš dlouho, nýbrž jen tak akorát.

 • Dětská ložnice - takto situovaný pokoj podpoří děti, zvláště starší, stát se nezávislými.

Místnosti vhodné pro zadní část

Zadní část domu je jin – tiché a chápavé prostředí, ideální pro soukromí, odpočinek, klid a rodinné svazky. Budeme zde relaxovat, odpočívat, zažívat rodinnou pohodu a připravovat a konzumovat jídlo. Ideálně by manželská ložnice, kuchyně a jídelna měly být situovány do zadní části domu. Čím blíže je manželská ložnice nebo kuchyně vchodovým dveřím, tím více životních problémů lze očekávat. Manželská ložnice vtěsné blízkosti vchodových dveří může nakonec znamenat rozchod nebo rozvod. A kuchyně umístěná poblíž vchodových dveří bude ohrožovat zdraví i finance a může způsobit, že peníze odejdou zdomu.

Doporučené léčebné zákroky pro nevhodně situované místnosti:

 • Manželská ložnice - negativní důsledky u manželské ložnice situované vpřední části lze vyléčit umístěním rozměrného zrcadla do zadní části domu – přímo vlinii spostelí. Zrcadlo poslouží tomu, aby symbolicky odtáhlo postel do energeticky lepší polohy – zadní části domu.

 • Kuchyně - snadno viditelná nebo zčelních dveří přístupná kuchyň přestavuje nejhorší alternativu. Snadno naberete váhu, budete mít žaludeční nebo gastrointestinální problémy či silné sklony kpřejídání – především ihned po návratu domů. Léčebný zákrok použijete „tažení zrcadlem“ jako u předešlé ložnice, anebo zavěste nad sporák velkou broušenou křišťálovou kouli. Ideální je o průměru nejméně 5 cm. Osobně doporučuji použít oba zákroky současně.

 • Jídelna - v přední části návštěvníci přijdou, snědí spoustu jídla a pak rychle odejdou. Mohou také „tlachat“ a zůstat příliš dlouho. Vtakovém případě doporučuji zavěsit nad jídelní stůl velkou broušenou křišťálovou kouli o průměru výše uvedeném.

Kultivace ložnice pro rozvoj zdraví, energie a romantiky

Manželská ložnice vyživuje čchi dospělých. A energie dospělých dále vyživuje děti. Když čchi dospělých strádá, trpí i energie dětí, a proto je stav manželské ložnice důležitý pro blaho všech. Ideálním umístěním pro manželskou ložnici je vládnoucí pozice v domě / bytě, tzn. vzadní části domu, vco největší vzdálenosti od vchodových dveří. Nejlepšími oblastmi pro ložnice jsou navíc oblasti ve vládnoucí pozici vdomě, které jsou vzhledem ke vchodovým dveřím umístěny diagonálně. Když jsou dveře napravo, je vládnoucí pozice nalevo vzadu a opačně. Nejlepšími tvary pro ložnice jsou čtverce nebo obdélníky.

I postel má stát ve vládnoucí pozici

První pravidlo konceptu vládnoucí pozice stanoví, že umístění postele vzhledem ke dveřím má větší důležitost než pozice postele podle světových stran. Druhá zásada vládnoucí pozice určuje, že postel má stát co nejdál od dveří ložnice. Čím dále od dveří postel stojí, tím lepší pocit kontroly nad svým prostorem a životem budete mít. Třetí princip konceptu vládnoucí pozice tvrdí, že poloha postele má spícímu umožnit ovládat zrakem co největší část prostoru místnosti. Čím více prostoru máte před postelí, tím více se váš život rozvíjí, dýchá a zlepšuje. Umístění u postranní zdi ve vás naopak může vyvolávat pocit stísnění a utlačení, vživotě budete méně pružní. Čtvrtý princip vládnoucí pozice stanoví, že byste měli zpostele jasně vidět na dveře ložnice. Skutečnost, že nevidíte, kdo vchází, vás může udržet vnejistotě a napětí. Pátý princip vládnoucí pozice stanoví, že by postel neměla stát vpřímé linii na cestě ke dveřím. Když postel stojí vpřímé linii na cestě ke dveřím, proudí čchi dveří přímo a příliš intenzivně přes střed postele. Tento faktor může být příčinou vzniku onemocnění ve střední oblasti těla.

Umístění čela postele u pevné zdi – symbolická hora – poskytne silný pocit podpory, bezpečí a ochrany.

A zde pár tipů pro zlepšení ložnice, a tím pádem i života:

 • Noční stolky u postele: když jste sami a hledáte partnera, pomáhá umístit po každé straně postele noční stolek.

 • Kolidující dveře: když jedny dveře narážejí do druhých, mohou vznikat rozbroje. Zavěste proto na kolidujících stranách na kliky obou dveří jasně červené textilní střapce.

 • Stropní větrák nad postelí: symbolizuje řezavou energii nad postelí, která vytváří fyzický a emocionální chaos. Pokud větrák nelze odstranit, můžete na něj zavěsit broušenou křišťálovou kouli a větrák nechávat pokud možno vypnutý.

 • Šikmý strop nebo trám nad postelí: tato situace vyvolává mentální a fyzický stres a nespavost. Problém můžete léčit zavěšením broušené křišťálové koule ztrámu nebo ze stropu. Nezapomeňte pro zavěšení použít červenou stuhu ustřiženou na délku nějakého násobku devíti.

Vedle umístění postele a jejích vztahů kostatním prvkům vmístnosti je právě tak životně důležitá kvalita a stav postele.

A kdy nastane správný čas pro novou postel?

 • Člověk, snímž jste postel sdíleli, zemřel.

 • Ukončený vztah.

 • Někdo, kdo vposteli spal, onemocněl závažnou chorobou.

 • Přestěhovali jste se do nového domu.

 • Někdo vám ukradl postel.

Když si novou postel nemůžete dovolit, je náhradním řešením vyměnit matrace nebo alespoň povlečení.

Autorka: Ing. Marie Šárka Fišerová,  mariesarka@post_cz, (mariesarka@post_cz)

JÓGA DNES

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,