Jak správně uchovávat přírodní kosmetiku?

Artemis_image110.jpg Také jste si někdy položili otázku, kde a jak doma správně skladovat svou přírodní kosmetiku tak, aby vám vydržela po dobu uvedenou na etiketě a třeba i o trochu déle?   

Dát ji do ledničky, nebo snad postačí nechat ji na poličce v koupelně? Přírodní kosmetika obsahuje „živé“ suroviny. Ty potřebují větší pozornost a péči, než ropnými a syntetickými látkami protkaná běžná kosmetika z drogerie.

Co je vlastně přírodní kosmetika? Zkuste se na přírodní kosmetiku podívat jako na organismus, jenž je s našim tělem v harmonickém souladu. Co nejvíce vadí našemu tělu, to velmi podobně vadí i přírodním látkám v kosmetice. Stres a nevhodné prostředí nás činí oslabenými a tak i následně náchylnými k nemocem. Podobně je to s kosmetikou. Stres jí můžeme přivodit například častými změnami teplot, slunečním zářením, ale i špatnou hygienou.

Také nosíte oblíbený krém, či pomádu na rty celoročně a za každého počasí v kabelce? A jakoupak teplotu či světlo máte v koupelně, či na oblíbené poličce? Exspirační doba uvedená na každém výrobku deklaruje dobu, do kdy jej máme používat, a to dle obecných doporučení, případně se řiďte doporučením přímo od výrobce.

Pece_o_vlasy_skupinka445.jpgTeplota, světlo, hygiena – trojice pro zachování kvality!

Opakované změny teplot jsou stresujícím faktorem pro všechny „živé“ látky. Teplotní šok nejvíce vadí emulzím, tedy krémům, mlékům a gelům, ale radost z něj nemají ani samotné rostlinné oleje.

Teplotní ideál pro většinu přírodní kosmetiky je stabilní prostředí s teplotou do 20 °C. Jak jí ale dosáhnout v běžné domácnosti a mít zároveň kosmetiku na dosah? Praktické řešení nabízí obyčejná dlaždice, či kamenná podložka v prostoru blízko podlahy, kde je teplota často o trochu nižší než ve vyšších patrech, samozřejmě se to netýká prostor, kde máme zabudované podlahové vytápění. Vhodným místem může být i spodní část uzavřené skříňky či komody. Zde zaručíte nejen potřebnou nižší teplotu, ale i tmu, která je také velmi prospěšnou. Světlo a sluneční záření totiž podporují růst mikroorganismů, které mohou vaši kosmetiku znehodnotit nebo snížit dobu exspirace.

Kosmetiku jste si už uložili do tmy a na chladnější místo, a co dál? Také hygiena při používání přírodní kosmetiky je důležitým faktorem, který může prodloužit její trvanlivost a zachovat kvalitu bioaktivních látek. Pravidlo první – čisté ruce. Dále také udržujte své kosmetické prostředky v čistotě, pečujte pravidelně o čistotu okrajů lahviček a dóz, uzavírejte řádně obaly, používejte u kelímků kosmetickou špachtličku a zachovávejte obal v kompletní podobě, tedy i s případnými podvíčky a vrchními krytkami.

4_Rostlinne_oleje_pro_vu_1.jpgZdravé, ale náchylnější…

Některé kosmetické přípravky mohou mít vyšší nároky a těm je vhodné pro jistotu poskytnout chladnější prostředí, například v lednici. Například aktivní Květová voda, hlavně ta v průsvitném, plastovém obalu nebo například Lněný olej, jenž je díky svému vysokému množství nenasycených mastných kyselin citlivý na vyšší teploty.

Tak až se doma podíváte na svůj spřízněný organismus v podobě kosmetiky, pokuste se mu vytvořit prostředí, ve kterém mu bude dobře. Děláte to přeci hlavně pro sebe!

Zdroj: Nobilis Tilia

Hodnocení 






Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Které vlastní značky supermarketů pro biopotraviny znáte?

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18   1 2 3 4 5 6
19 7 8 9 10 11 12 13
20 14 15 16 17 18 19 20
21 21 22 23 24 25 26 27
22 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
marie: Mám k tomuto dotaz:jsem na biofarmě v horách,v zimě krmeny krávy pouze...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
jana: Pokud tam není napsáno co ta značka znamená, dá se to dohledat na webu....
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,