Harmonie věda je

Harmonie je stav duše, po kterém mnoho z nás touží. Vést klidný a spokojený život, mít pěkný dům, auto, rodinu, cestovat po celém světě, mít spoustu peněz. Tohle všechno nám ale z nebe nespadne.  

Chceme-li to všechno mít, čeká nás spousta práce. Možná nebudeme mít tolik času na rodinu a na cestování, kolik jsme si představovali. Ale to nevadí. Až budeme mít lepší auto a víc peněz, přestaneme se tolik hnát a budeme si víc užívat s rodinou. Budeme cestovat, řádit s dětmi, užívat si života. A tak dnes přijdeme z práce o trochu později. Nejdříve jeden den, pak další. Najednou pracujeme i o víkendu. Na dovolenou nemáme čas, proto ji letos odložíme. Musíme přece vydělat víc peněz, musíme vybojovat lepší pozici v práci. Všechno odkládáme na později. I onu vysněnou harmonii spokojeného života. A ta spolehlivě uniká s rostoucím počtem hodin strávených v práci.

Začínáme být tak trochu unavení a nejsme odpočatí ani po dvanáctihodinovém spánku. Začínají nás bolet záda. Nestíháme termíny, vynecháme snídani a raději i oběd, abychom všechno zvládli. O půlnoci vybrakujeme ledničku a pak je nám špatně a nemůžeme spát. A k bolestem zad se přidávají bolesti hlavy z nevyspání, žaludku překyseleného litry kávy, kterou do sebe lijeme místo snídaně a oběda. Najednou zjišťujeme, že se nám sen o harmonii rozplývá, protože nestihneme postavit dostatečně velký dům, o kterém jsme snili, protože nám děti vyrostly hlídané chůvami a najednou jsou velké a hrát si už nechtějí. A protože pořád nemáme v bance tolik peněz, kolik jsme si k harmonickému životu vysnili. Kolik vlastně potřebujeme peněz, domů, aut?

Možná budete v šoku, možná se mi i vysmějete, ale nic z toho nepotřebujeme.

Harmonie totiž znamená, že ráno vstaneme a usmějeme se na sebe v zrcadle. Bez ohledu na to, že máme křivý nos, malá prsa nebo pleš, bez ohledu na to, jestli venku prší nebo svítí sluníčko.

Pokračujeme snídaní, protože snídaně je základ celého dne. Povídáme si se svými blízkými a věnujeme jim úsměv nebo raději několik úsměvů. Jsme k nim pozorní a laskaví, protože my sami jsme přece vděční za to samé.

Po snídani vyrážíme do práce. Věnujeme úsměv sousedce, na přechodu pustíme paní o holi, přestože za námi stojí fronta troubících aut. Svoji práci máme rádi. Pokud ne, pokoušíme se v ní najít pozitivní momenty, které postupem času překryjí ty negativní. Nasloucháme kolegům a snažíme se s nimi spolupracovat. Zkrátka zpříjemňujeme práci sobě i lidem kolem nás. Nikdo přece netouží po atmosféře plné stresu a napětí.

Po práci se setkáváme s přáteli. Povídáme si a jsme veselí, protože čas trávíme s lidmi, které máme rádi a se kterými je nám dobře. A že jsme dnes pospíchali domů za dětmi, protože Mařence se vyklubal první zub? To přece nevadí. Praví přátelé ocení, že jsme spokojení a potkají se s námi rádi jindy.

Večer vyrazíme na procházku do parku, na koncert, do divadla, zkrátka kamkoli se nám zachce. Nebo zůstaneme doma, zapálíme svíčku na stole, nalijeme si víno a budeme si povídat. Důležité je, abychom byli šťastní, spokojení, měli rádi svoje blízké, ale také sebe. A nejdůležitější potom, abychom to zažívali již teď, dnes, každý den. Abychom to neodkládali a neříkali: „Spokojení budeme až…“

Harmonie je, pokud se životem neženeme, ale když si jej užíváme. A to může každý z nás. 

Autor: Jakub Šamberger, převzato z JÓGA DNES, www.jogadnes.cz

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,