České maminky kupují ekopleny od hvězdy Spice Girls a na Rohlik.cz také znovu objevují látkové pleny

rohlik_cz_logo110.jpg Používat parfémované značky nasáklé chemií? Řešit neustálé opruzeniny a podráždění kůže svého miminka? Smířit se s tím, že bude plenka na skládce ještě za 400 let? Tomu řekly některé české matky dost!   

Na Rohlik.cz pro své děti čím dál více kupují rozložitelné eko výrobky bez škodlivých látek. „Prodej ekoplen se za poslední rok zvýšil dvojnásobně. Do nabídky jsme v září přidali i látkové pleny. Za pár dní jsme zaznamenali stovky objednávek,“ řekla za Rohlik.cz Klára Holá.

DSC_3898.jpgJednorázové ekologické pleny vznikají za použití nižšího množství syntetických příměsí a skládají se z recyklovatelných, z velké míry přírodních materiálů. Jsou proto snadněji rozložitelné. „A to rodiče chtějí. Maminky hodně řeší, zda plenky nejsou běleny chlórem a všímají si i dalších chemických složek, které dětem způsobují exzémy,“ říká Holá.

Dalším výrazným faktorem, který ovlivňuje výběr plen, je jejich vzhled. „Kromě toho, že jsou eko, musí být pro maminky také zajímavé designově. Hodně frčí produkty, které kopírují hity na Instagramu. Oblíbené jsou Kolorky a MonPeri. Poslední senzací je značka Kit & Kin, za kterou stojí členka slavné dívčí skupiny Spice Girls Emma Bunton,“ uvedla Holá a doplnila, že cílem ekologicky smýšlejících maminek je zcela nechemická domácnost. Popularitu proto získávají i látkové pleny vyrobené z bambusu. „Bez jakékoliv reklamy si o ně maminky začaly říkat a máme na ně od nich skvělé ohlasy. Spojili jsme se známou českou značkou látkových plen GaGa‘s pleny. Zájem o ně je opravdu velký,“ nastínila Holá.

Ze čtyřiceti eko značek, které Rohlik.cz nabízí, je jedenáct druhů plenek. Na dračku jdou ale i vlhčené ubrousky Aqua Wipes. „Je to naprostá novinka. 99,6 procenta tvoří voda a BIO Aloe Vera. Všichni rodiče vědí, že vlhčených ubrousků spotřebují opravdu velké množství. Díky tomu, že jsou Aqua Wipes napuštěné vodou, nemusí se jich na jednu věc vypotřebovat tolik. Navíc jsou stoprocentně rozložitelné, třeba na domácím kompostu,“ prohlásila Holá. „Každý týden rostou prodeje tohoto zboží o stovky procent, během jednoho měsíce překonaly stávající značky eko ubrousků.“

Aqua_Wipes_angled_visual___Bigger.jpgMaminky jednoznačně chtějí pro své ratolesti to nejlepší. Stejný směr panuje i ve výživě. „Do nabídky jsme přidali novou českou značku Mami DEJ mi! Je bez chemie, přidaných solí, cukrů, z českých surovin. Chuť těch výrobků je úplně dokonalá. Navíc mají vratné obaly,“ popsala Holá. „Další novinkou jsou tekutá mléka značky Babybio. Doteď tu byl jen sypký Nutrilon. Rodiče už nemusejí mixovat vodu a prášek. Ulehčujeme jim život. V západní Evropě už je to běžné. Tam už se prodává víc tekutých mlék než sypkých. Věříme, že se to v tomto roce stane velmi populární i u nás,“ dodala Klára Holá.

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,