Aromaterapie v létě podle TČM

sprchovy_gel_priliv_energie_200_ml50.jpg Léto je v plném proudu a podle TČM nastupuje vládu element Ohně.   

Jeho síla je cítit všude kolem nás. Energie léta přináší radost, lásku a naplnění. Stejně jako květy rostlin vystavují slunci svou obdivuhodnou dokonalost, rozvíjejte i vy s pomocí éterických olejů svoji jedinečnost a přirozenou krásu. Právě v létě k tomu máte tu nejlepší příležitost.

Element Ohně totiž dává deroucí se jarní energii vnitřní smysl, který se v psychice člověka projevuje jako uvědomění si sebe sama, své vlastní identity. Pozornost se obrací k sobě, svým potřebám, ale zároveň velice silně, skrze své Srdce, vnímáme interakci s ostatními lidmi. Právě v tomto období máte příležitost poznat, co vás skutečně naplňuje, abyste dosáhli radosti a štěstí.

Růže – srdeční záležitost

Hlavním orgánem elementu Ohně je Srdce, které se stará o vaše sebevědomí a emocionální rovnováhu. Pokud vám chybí dostatek nadšení, trápí vás nejistota nebo přílišná stydlivost, pomohou vám éterické oleje z rozmarýnu a růžového dřeva. Pokud je vám zima i v teplém létě, tak než sáhnete po ponožkách, vyzkoušejte nejdřív příliv energie v tělovém a masážním oleji nebo sprchovém gelu a na pleť si dopřejte Sérum rozmarýn. Rozmarýn je totiž bylina plná slunce, přináší tělu potřebnou energii a posílí vaše sebevědomí. Dobře jej využijete i při nízkém krevním tlaku. Někdy je melancholie hlubší a brání vám vidět radost kolem sebe, pak sáhněte po Jasmínu v jojobě nebo Obličejovém regeneračním oleji Monet, který obsahuje něžné spojení neroli a jasmínu pro znovunalezení emoční rovnováhy. Používejte jej při ranním i večerním ošetření pleti místo běžné kosmetiky.

telovy_krem_neroli_100_ml_1_445.jpgSrdeční záležitosti velmi účinně ošetřuje růže. Její jemná, utišující, přesto hluboká a všeobjímající vůně je balzámem pro emoce spojené s ženstvím, mateřstvím, láskou. Posiluje soucit, pochopení a důvěru, pomáhá s bolestí či beznadějí, citlivě uvolňuje emoční traumata, uklidňuje úzkosti a dodává energii vyčerpanou trápením. Růže obnovuje sebelásku, skrze kterou pak můžete milovat i ostatní. Máte mnoho možností, jak si připravit růžový rituál – přidat Růži v jojobě do svého masážního oleje, zařadit Obličejový regenerační olej růžový do každodenního ošetření pleti nebo se zcela oddat růži v kosmetice: Hydrofilnímu oleji s růží a mimózou k mytí a odličování, růžové pleťové vodě a Růžovému krému Rosa canina. Ideálním letním osvěžením pleti i balzámem pro bolavou duši je Květová voda růžová. Její pohotovostní balení by nemělo chybět v žádné letní výbavě, a když vám někdo šlápne na duši, stačí jedno zmáčknutí rozprašovače a už si odplouváte na růžovém obláčku. A nezapomeňte, že růže je jednou z hlavních složek celé řady Anti-age de Luxe, kterou ocení zejména ženy, směřující k věku moudrosti.

Obdarujte se láskou

jasmin_v_jojobovem_oleji_20_ml80.jpgSrdce je také zodpovědné za krevní oběh a nerovnováha se může projevit zvýšením tlaku. Kromě čisté levandule využijte do aromalampy směs Zklidnění, která vám pomůže dostat emoce i krevní tlak zpátky do normálu. Cévy udržujte zdravé pomocí Jinanové tinktury a případné kosmetické potíže s rozšířenými cévkami vám pomohou odstranit výrobky řady Arteris. S nástupem vlády elementu Ohně otestujte životaschopnost svých vizí a projektů s přáteli a vyzkoušejte si respekt k názoru druhých. Pomocníka najdete ve směsi éterických olejů Komunikace. Používejte do aromalampy nebo přímo na zápěstí jako parfém.

Léto je plné aktivity a potkávání se s přáteli. Mnohdy jíte i to, co byste obvykle nejedli a pijete, co byste nepili. To vše v těle přispívá k horkosti, nervozitě a podráždění, jejichž důsledkem bývá vyčerpání a nespavost. Když je zkrátka letní energie příliš, nezapomínejte na relaxaci. Zklidňující večerní koupele s Koupelovým olejem levandulovým nebo meduňkovým doplňte laskavou péčí o sebe Tělovým krémem Neroli. Nejenže vám pomůže nastolit klid mysli, ale působí afrodiziakálně tím, že rozpouští sexuální úzkost a stud. Pomůže vám mít ráda své tělo právě takové, jaké je. A vyzkoušeli jste už někdy tekutou rozkoš Kokosového peelingu s geránií? Rozhodně letní záležitost! Sedativní, avšak zároveň povznášející ylang-ylang, ať už ve sprchovém gelu nebo masážním oleji Tantra, vás propojí se smyslností vlastního těla a umožní vám cítit se svůdně.

Láska je totiž vrcholné vyjádření elementu Ohně. Projevuje se úsměvem či obětím, proto se často smějte, objímejte a radujte se. Buďte něžní a vnímaví nejen k ostatním lidem, ale také k sobě. Věnujte si tolik lásky a pozornosti, kolik jen dokážete unést. Na podzim ji pak budete mít plnou náruč na rozdávání…

Adéla Zrubecká, Nobilis Tilia

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,