Aromaterapie do kapsy či do auta pro rychlou úlevu a každodenní pohodu

logo_kosmetika_nobilis_tilia_1.jpg Jaro je již přede dveřmi, po zimě se řada z nás cítí oslabeně, trpíme únavou z nedostatku světla, který nás trápil celou zimu, v práci již opět zuří rychlé pracovní tempo, které s sebou nese nervozitu a stres.  

Střídání teplot přeje různým kapénkovým infekcím, takže máme téměř každý týden pocit, že teď už nás rýma skutečně dostane… A právě v tuto chvíli přináší společnost Nobilis Tilia praktické pomocníky, se kterými nástrahy předjaří a rychlého životního tempa snadno a kdekoli překonáte.

Aromaterapie je účinný způsob použití stoprocentně přírodních éterických olejů pro zlepšení zdraví, prevenci onemocnění a zmírnění psychosomatických obtíží. Inhalací se molekuly éterického oleje dostávají přes dýchací systém do krevního oběhu a vyvolávají fyzickou odezvu svými konkrétními účinky. Mohou stimulovat, posilovat či relaxovat, mohou podporovat krevní oběh či lymfatický systém a harmonizovat činnost tělesných funkcí. Pomocí čichového nervu se éterické oleje dostávají do limbického centra v mozku, kde vyvolávají odezvu na emoční úrovni. Mohou tedy přinášet pocity radosti, klidu, optimismu, uvolňují stres a emoční bloky, harmonizují stav mysli a duše,“ říká Adéla Zrubecká, aromaterapeutka a spolumajitelka společnosti Nobilis Tilia.

Praktické inhalační tyčinky jsou po ruce, kdykoli je potřebujeme, stačí jen odšroubovat uzávěr, přiložit k nosu a chvilku vdechovat účinnou směs éterických olejů. V nabídce najdete tyčinku proti nevolnosti, stresu, rýmě nebo například proti únavě.  Účinnou pomoc jistě uvítají i motoristé – pro ně totiž v laboratořích přírodní aromaterapeutické kosmetiky připravili autodifuzéry s přírodními éterickými oleji, a to ve čtyřech variantách – proti stresu, nevolnosti, nachlazení a únavě. Interiér auta tak získá nejen příjemnou atmosféru, ale řidič i spolucestující mohou čas strávený v autě využít ke zlepšení svého zdraví a duševní pohody.

Inhalační tyčinky – praktický pomocník kdykoli po ruce

Inhalační tyčinky jsou velmi praktické, neboť je máte kdykoli po ruce. Vhodné jsou také do takového prostředí, kde není vhodné používat například aromalampu nebo různé rozptylovače éterických olejů. Koneckonců, pro řadu lidí může být využívání aromaterapeutických účinků éterických olejů relativně intimní zážitek.

tyc_dif.jpgInhalační tyčinka proti nevolnosti harmonizuje zažívání, zmírňuje křeče, uvolňuje napětí břišní stěny například při trémě, nervozitě či stresu. Uleví také při cestovních nevolnostech nebo při podobných stavech v těhotenství.  Je vhodná i pro děti a má protiinfekční účinky.

Zlepšení nálady, osvěžení, více radosti a optimismu přináší inhalační tyčinka proti stresu. Ulevuje při nervovém napětí, nervozitě, stresu a podráždění, zmírňuje úzkost a melancholii, pomáhá také při premenstruačním napětí, nechutenství a poruchách zažívání nervového původu.

Pro uvolnění dutin a dýchacích cest, rozpouštění hlenu a vykašlávání je vhodná inhalační tyčinka proti rýmě. Má protivirové a antibakteriální účinky, je vhodným pomocníkem při akutních infekcích i jako jejich prevence, protože celkově posiluje a zlepšuje obranyschopnost organismu. Lze ji používat i pro děti.

Inhalační tyčinka proti únavě zlepšuje koncentraci a osvěžuje. Posiluje psychickou i fyzickou odolnost, projasňuje myšlení, rozptyluje melancholii a obnovuje sebedůvěru a pozitivní přístup. Zároveň má silné antiseptické účinky na dýchací cesty.

Inhalační tyčinka bez éterických olejů slouží jako univerzální aplikátor, neboť každý si do něj může aplikovat takový aromatický olej nebo směs olejů, kterou právě potřebuje. Vhodný je například při pobytu v nemocnicích, léčebnách, při dovolených, cestování a podobně.

Aromaterapie na cesty – to je sada čtyř inhalačních tyčinek, které mohou pomoci řešit problémy, s nimiž se běžně setkáváme na cestách. Ať už jde o úlevu při stresu a napětí, přes nevolnosti a drobná nachlazení, až po zlepšení koncentrace a posílení při únavě. Sada je tak ideální jako aromaterapeutická první pomoc v praktickém, doslova kapesním balení, které ocení třeba ti, kteří cestují letecky a jsou omezováni váhovými limity zavazadel.

Aromaterapii si můžete vychutnat i během jízdy autem

inhalacni_tycinka.jpgKdo z nás nezažil alespoň spolujízdu v autě, v němž visel „voňavý stromeček“ nebo v horším případě několik různých „osvěžujících dekorací“. Jejich hlavní nevýhodou byla nejprve příliš intenzivní až obtěžující vůně, která ovšem po nějaké době téměř vyprchala a nebyla již účinná.

Díky difuzéru a kvalitním éterických olejů můžete ve svém autě vytvořit příjemnou a komfortní atmosféru, a během jízdy tak přispět ke zlepšení svého zdraví a duševní pohody. Jednodruhové aromatické oleje do autodifuzérů jsou navíc v BIO kvalitě.

Autodifuzér obsahuje speciální vložku, na niž se aplikuje příslušný éterický olej podle toho, jaké účinky požadujeme. Vložka je opakovatelně použitelná a balení difuzéru jich obsahuje celkem 5, takže lze jednotlivé vůně pohodlně střídat. Autodifuzér se jednoduše připojuje do autozapalovače.

Citrusový olej se používá v aromaterapii na celkové pročištění organismu, uvolňuje křeče v žaludku a ve střevech, harmonizuje činnost jater a žlučníku, zmírňuje pálení žáhy a celkově osvěžuje. Pro difuzér je určen BIO citron.

Svěží balzamická jehličnatá vůně proti únavě BIO borovice má posilující účinky na celý organismus. Vůně borovice v biokvalitě pomáhá při únavě a vyčerpání, doplňuje zásoby energie pozitivním působením na ledviny a plíce. Ulevuje také při nachlazení, kašli a zahlenění.

BIO Eukalyptový éterický olej proti nachlazení se doporučuje zejména při akutních a chronických dýchacích infekcích. Má totiž protivirové a antibakteriální účinky na dýchací, ale i močový systém, podporuje tvorbu hlenu a vykašlávání a je také účinným v prevenci při chřipkových obdobích. Zmírňuje také riziko komplikací při onemocnění cest dýchacích.

Proti stresu bojuje BIO pomeranč. Jeho svěží vůně má harmonizující účinky na psychiku, zmírňuje napětí a stres, zbavuje žaludečních nevolností plynoucích ze stresu a trémy, uleví i při bolestech hlavy, při pocitu neklidu a úzkosti. Pomerančové aroma dodává optimismus, zlepšuje náladu a podporuje tvořivost.

Adéla Zrubecká, diplomovaná aromaterapeutka

Nobilis Tilia s.r.o.

http://www.nobilis.cz/

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,