Ze světa

Švédsko: Rostoucí spotřeba biopotravin přináší inovace

produkt_06_big_1.jpg Zdravě rostoucí spotřeba biopotravin ve Švédsku přináší na trh záplavu nových výrobků. Podle výzkumné agentury Nielsen se obrat s biopotravinami zvýšil v prvním čtvrtletí roku 2009 o neuvěřitelných 39 %.  

 

Německo: plochy ekologického zemědělství vloni rostly o 5 procent

Bio_logo_nemecko.jpg Podle údajů německého ministerstva zemědělství vzrostly vloni tamní plochy v ekologickém zemědělství o 5 %. Celková plocha dosáhla 907 786 ha, což odpovídá 5,4 % z celkové rozlohy zemědělské půdy v Německu.  

 

Téměř 3 500 návrhů na nové evropské biologo

Přesně 3 422 grafických návrhů nového evropského biologa poslali do soutěže vyhlášené Evropskou komisí studenti grafického designu ze všech 27 zemí EU.  

 

Itálie: obliba biopotravin stoupá

Carrefour_logo.jpg Počet Italů, kteří pravidelně nakupují biopotraviny, nečekaně roste. Vyplývá to z průzkumu maloobchodní společnosti Carrefour ve svých italských prodejnách (794 prodejen). Výsledky průzkumu přinesl nedávno časopis GDO Week.  

 

Německo: otevřeno 21 nových biosupermarketů

Za první půlrok 2009 bylo v Německu otevřeno 21 nových biosupermarketů. V přepočtu na celý rok by to znamenalo 40 až 45 nových velkoprodejen – výrazně méně než v roce 2008, kdy bylo celkem otevřeno 71 nových bioprodejen s prodejní plochou větší než 200 m².  

 

USA: Biopotraviny Top trendem dalšího desetiletí

Pro 41 % respondentů nedávného šetření výzkumné agentury NPD jsou biopotraviny trendem, který bude v následující dekádě růst nejrychleji.  

 

Velká Británie: Tescu opět rostou prodeje biopotravin

Tesco_organic_logo_2.jpg Podle aktuálních dat vydaných největším britským maloobchodníkem Tesco se zákazníci opět začínají vracet k prémiovým a etickým řadám výrobků. Od začátku roku 2009 se růst spotřeby biopotravin zvyšuje každý měsíc.  

 

EU: Tisíce návrhů na nové evropské biologo

EU_biologo_p__e__krtnute.jpg 6. července skončila lhůta pro zasílání návrhů na nové evropské biologo. Studenti grafického designu mohli zasílat své návrhy na nové logo EU, které bude od července 2010 povinné na všech biopotravinách.  

 

USA: sektoru biomléka se zatím daří

Podle statistického šetření Ministerstva zemědělství USA se od roku 2002 do roku 2007 počet ekologických farem chovajících dojnice zvýšil o 79 %. Za stejnou dobu se plochy využívané pro pastvu dojnic zvýšily o 85 % a celkový objem prodaných výrobků z biomléka vzrostl o 83 %.  

 

USA: tři čtvrtiny Američanů kupují biopotraviny

Přes špatnou ekonomickou situaci si Američané biopotraviny nechtějí nechat vzít. Podle právě zveřejněné studie „2009 U.S. Families’ Organic Attitudes and Beliefs“, téměř tři čtvrtiny (73 procent) amerických rodin kupuje biopotraviny alespoň občas, zejména ze zdravotních důvodů.  

 

USA: Pizza Fusion jde do univerzitních kampusů

pizza_fusion_1.jpeg Společnost COMPASS GROUP North America, člen skupiny Compass Group PLC, největší společností v oblasti stravovacích služeb ve světě, uzavřela strategickou dohodu se vznikajícím řetězcem ekologických restaurací Pizza Fusion. Compas Group bude umisťovat restaurace Pizza Fusion na univerzitní a školní kampusy, pro které zajišťuje stravovací služby.  

 

Kanada: debut nového loga BIO

Canada_bio_logo_1.jpg Od 30. června začíná v Kanadě platit nařízení o ekologickém zemědělství a označování biopotravin. Kanada je jednou z posledních vyspělých trhů, který zatím neměl národní předpisy pro tuto oblast.  

 

BIO + Fair - téma roku 2010 na veletrhu BioFach a Vivaness

Spravedlivý obchod a trvale udržitelné hospodaření se zřetelem na ekonomické, sociální a ekologické aspekty patří k hlavním pilířům podnikatelské činnosti v rámci biobranže.  

 

Belgie: Dean Foods kupuje Alpro za 260 milionů euro

alpro.jpg Americká společnost Dean Foods , jeden z největších distributorů mléčných a sojových výrobků na světě, oznámila minulý týden, že uzavřela smlouvu o koupi belgické společnosti Alpro, výrobce sojových nápojů. Společnost Alpro je součástí potravinářské skupiny Vandemoortele NV.  

 

Svět: růst trhu s biopotravinami se zpomaluje - vznikají strategie BIO Plus

V posledních letech se světová spotřeba biopotravin zvyšovala každoročně o 5 miliard dolarů a v roce 2008 přesáhla 50 miliard (přes 1 bilion Kč). Ovšem kvůli celosvětové ekonomické krizi se letos poprvé pravděpodobně dočkáme toho, že se růst spotřeby zvýší jen v jednotkách procent.  

 
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,