Ze světa

Video: Michelle Obama podporuje udržitelné zemědělství

Michelle_Obama_na_zahrade_WH.jpg První dáme Spojených států amerických, hned poté, co její manžel nastoupil do Bílého domu, nechala na části zahrady vytvořit produkční ekologickou zelinářskou zahradu. Podívejte se na video, ve kterém Michelle Obama popisuje své motivy.  

 

Finsko: růst trhu s biopotravinami vloni dosáhl 19 procent

Finsko_vlajka.jpg Trh s biopotravinami ve Finsku rostl v minulosti velmi pomalu, ale v roce 2007 zaznamenal nárůst o 10 procent a v roce 2008 vyrostl dokonce o 19 procent.  

 

USA: všech 273 prodejen Whole Foods certifikovaných BIO

Whole_Foods.jpg Společnost Whole Foods Market, největší maloobchodník s biopotravinami v USA, oznámila, že každý z 273 prodejen, které v USA provozuje, získaly certifikaci bio. Kontrolní organizace CCOF potvrdila, že Whole Foods naplnil nová, přísnější pravidla pro biocertifikaci, která vstoupila v platnost vloni.  

 

USA: stoupá popularita privátních značek prodejců biopotravin

OOrganicsLogo_1.jpeg Rostoucím trendem mezi americkými maloobchodníky jsou privátní značky biopotravin. Umožňují totiž nasazení levnějších cen a tím oslovení většího počtu zákazníků, kteří se snaží šetřit, kde to jde.  

 

Německo: Rewe má nový biokoncept

REWE_positiv_1.jpg Jak nedávno referoval německý Lebensmittel-Zeitung, přichází skupina REWE s novým konceptem, jak lépe využívat potenciál malých prodejen. V Německu a Rakousku se bude od podzimu 2009 skupina přednostně zaměřovat na prodejny umístěné na frekventovaných místech s prodejní plochou do 300 m².  

 

Severní Amerika: obrat s biokávou dosáhl vloni 1,3 miliardy dolarů

Severoamerický trh s biokávou dosáhl vloni obratu 1,3 miliardy dolarů. Káva je produkt s vůbec největším objemem dovozů mezi biopotravinami do Severní Ameriky. Vyplývá to z právě vydané studie analytika trhu Daniele Giovannucciho The North American Organic Coffee Industry Survey 2009.  

 

Německo: na internetu vznikl biosupermarket

basic.jpg Pod heslem „Bio – Požitek pro všechny“ otevřel v polovině července řetězec biosupermarketů „basic“ další pobočku, tentokrát na internetu. Nový on-line shop nabízí na 2 000 certifikovaných biopotravin a dalších bioproduktů.  

 

Švédsko: Rostoucí spotřeba biopotravin přináší inovace

produkt_06_big_1.jpg Zdravě rostoucí spotřeba biopotravin ve Švédsku přináší na trh záplavu nových výrobků. Podle výzkumné agentury Nielsen se obrat s biopotravinami zvýšil v prvním čtvrtletí roku 2009 o neuvěřitelných 39 %.  

 

Německo: plochy ekologického zemědělství vloni rostly o 5 procent

Bio_logo_nemecko.jpg Podle údajů německého ministerstva zemědělství vzrostly vloni tamní plochy v ekologickém zemědělství o 5 %. Celková plocha dosáhla 907 786 ha, což odpovídá 5,4 % z celkové rozlohy zemědělské půdy v Německu.  

 

Téměř 3 500 návrhů na nové evropské biologo

Přesně 3 422 grafických návrhů nového evropského biologa poslali do soutěže vyhlášené Evropskou komisí studenti grafického designu ze všech 27 zemí EU.  

 

Itálie: obliba biopotravin stoupá

Carrefour_logo.jpg Počet Italů, kteří pravidelně nakupují biopotraviny, nečekaně roste. Vyplývá to z průzkumu maloobchodní společnosti Carrefour ve svých italských prodejnách (794 prodejen). Výsledky průzkumu přinesl nedávno časopis GDO Week.  

 

Německo: otevřeno 21 nových biosupermarketů

Za první půlrok 2009 bylo v Německu otevřeno 21 nových biosupermarketů. V přepočtu na celý rok by to znamenalo 40 až 45 nových velkoprodejen – výrazně méně než v roce 2008, kdy bylo celkem otevřeno 71 nových bioprodejen s prodejní plochou větší než 200 m².  

 

USA: Biopotraviny Top trendem dalšího desetiletí

Pro 41 % respondentů nedávného šetření výzkumné agentury NPD jsou biopotraviny trendem, který bude v následující dekádě růst nejrychleji.  

 

Velká Británie: Tescu opět rostou prodeje biopotravin

Tesco_organic_logo_2.jpg Podle aktuálních dat vydaných největším britským maloobchodníkem Tesco se zákazníci opět začínají vracet k prémiovým a etickým řadám výrobků. Od začátku roku 2009 se růst spotřeby biopotravin zvyšuje každý měsíc.  

 

EU: Tisíce návrhů na nové evropské biologo

EU_biologo_p__e__krtnute.jpg 6. července skončila lhůta pro zasílání návrhů na nové evropské biologo. Studenti grafického designu mohli zasílat své návrhy na nové logo EU, které bude od července 2010 povinné na všech biopotravinách.  

 
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,