Eko textil

‹‹   Předchozí   3 4 5 6 7 8 9   Následující   ››

Internetová databáze nabízí seznam všech producentů biotextilu

GOTS.jpg Nová internetová databáze obsahuje kontakty na 1 500 společností s celkem 2 811 provozovnami v 55 zemích světa, které jsou certifikovány dle normy Global Organic Textile Standard (GOTS), normy pro certifikaci bio oblečení a textilu, platné od roku 2009.  

 

Alternativní materiály pro trvale udržitelné dámské prádlo

g_9.jpg Pro výrobu textilu a oblečení jsou stále více využívány alternativní materiály a suroviny. Také při výrobě dámského spodního prádla jsou dnes používány takové materiály jako kopřivy, konopí, nebo dokonce kůra stromů.  

 

Čtyři z pěti firem tají původ prodávaných oděvů

usili_to_na_nas_1.jpg Většina oděvních řetězců působících v Česku odmítá prozradit, jakým způsobem získává oděvy, které prodává. Tyto informace by mohly zákazníky odradit od koupě. Vyplývá to z dnes vydané závěrečné zprávy průzkumu, kterým Společnost pro Fair Trade chtěla shromáždit data před zahájením kampaně Ušili to na nás!  

 

Udržitelná květinová móda u H&M

hm_garden_collection_spring_20101_1_1.jpg V březnu 2010 spustí společnost H&M, jeden z největších světových obchodníků s oděvy, prodej své romantické zahradní kolekce, vyrobené za použití ekologických a recyklovaných surovin.  

 

Video: I muži chtějí být elegantní a eko!

Ethos_Paris.jpg Módní salon Ethos Paris, založený v roce 2002 francouzskou Ann Leroux a její dcerou Leslie , vytváří moderní, vysoce kvalitní bio oblečení při dodržování standardů fair trade.    

 

Zelená revoluce v šatníku

Celosvětový obrat s oblečením, domácím prádlem a bytovým textilem z biologické bavlny v roce 2008 vzrostl na 3,2 mld. amerických dolarů, jak vyplývá z aktuální zprávy Organic Cotton Market Report americké lobbyistické skupiny pro biobavlnu, Organic Exchange.  

 

Světový kongres o biobavlně

U příležitosti „Roku přírodních textilních materiálů“ vyhlášenému pro letošní rok Organizací spojených národů, proběhne v září 2009 mezinárodní kongres o biobavlně s názvem „Od módy k trvalé udržitelnosti“.  

 

LVMH přechází na eko-módu

edun.jpeg Společnost LVMH, vedoucí světová skupina v oblasti luxusní módy, vlastnící například značky Celine, Kenzo, Donna Karan a Louis Vuitton, kupuje minoritní podíl ve společnosti Edun, ekologické a etické módní firmě, založené irským zpěvákem Bono Voxem a jeho ženou.  

 

Svět: prodej biobavlny v roce 2008 vrzostl o 63 procent

povleceni_1_1.jpg Světový maloobchodní obrat s oblečením a textilem pro domácnost vyrobeným z biobavlny vzrostl v roce 2008 o 63 % na 3,2 miliardy dolarů (65 miliard Kč).  

 

Soutěž Plena roku 2008

Na český trh se propracovává čím dál více značek a typů moderních látkových plen a proto nastal ten správný čas na uspořádání soutěže o Nejlepší plenu. Stejně jako v zahraničí, kde jsou tyto soutěže a ankety běžné, je hlavním důvodem větší propagace a povědomí o látkových plenách.  

 

I šaty dělaj klima

Modely5.jpg V prvním jarním úterý 24. března 2009 zavítala do vědecké kavárny Louvre v Praze stovka lidí, aby prodiskutovala a shlédla módní přehlídku na téma udržitelná móda v rámci projektu „Víš, co nosíš? I šaty dělaj klima".  

 

Adidas přichází s ekomódou

K 60. jubileu založení firmy přichází výrobce sportovního oblečení Adidas s novou, ekologickou řadou SLVR (Silver, stříbrný). Kolekci vytvořil designér Nic Galway a jeho 16 členný tým.  

 

Prodej biobavlny dosáhne 6,8 miliardy dolarů do roku 2010

Organic_Exchange_logo.jpg Společnost Organic Exchange odhaduje, že prodeje biobavlny dosáhnou do roku 2010 objemu až 100 000 tun. To sice představuje velmi nízký podíl (0,4 %) v poměru k celkovým objemům komerční bavlny (celkové produkce okolo 25 miliónů tun), přesto bude znamenat hodnotu téměř sedmi miliard dolarů v prodejních cenách.    

 

Příroda je naší největší inspirací

Rodinná společnost ECOVOICE, která v současné době patří mezi největší firmy na českém trhu obchodující s oblečením vyráběným z biotextílií, zastupuje od prosince v České republice firmu EARTH CREATIONS z americké Alabamy.  

 

Prodej biobavlny rychle roste

Biobavlna.jpg Podle zprávy „Well dressed?“ autorů Juliana Allwooda a Soren Laursena z University of Cambridge se počet módních značek, nabízejících výrobky z biobavly v posleních letech výrazně zvýšil a dnes jich je přes 800.   

 
‹‹   Předchozí   3 4 5 6 7 8 9   Následující   ››
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,