Fair trade

‹‹   Předchozí   6 7 8 9 10 11 12   Následující   ››

Férové tenisky z biobavlny

teniska_ethletic_1.jpg   Britská společnost Fair Deal Trading uvedla nedávno na trh první prototyp sportovní obuvi, vyrobené z textilních materiálů ekologického původu.    

 

Německo: Stále vice biopotravin v gastronomii – díky kávě Tchibo

kaffee_Tchibo_bio1_zm__na_velikosti.jpg Společnost Tchibo nabízí od nynějška ve svých více než pěti stovkách kávových barů v Německu pouze kávu ze zdrojů nepoškozující životní prostředí.  

 

Všechny espreso nápoje Starbucks jsou nyní férové

Starbucks_1_1.jpg Společnost Starbucks Coffee Company a její joint venture partner AmRest Holdings SE (WSE: EAT) oznámili, že všechna espressa, celozrnná káva a nápoje, jejichž základ tvoří espresso, nabízené ve všech deseti kavárnách Starbucks na českém trhu, jsou počínaje března 2010 certifikovány jako 100% Fairtrade.  

 

Zmrzlina Ben & Jerry’s bude celá fair trade

Ben_and_jerry_logo.jpg Ben & Jerry’s, společnost se sídlem v americkém Vermontu, se zavázala přejít kompletně ve všech svých výrobcích na suroviny z férového obchodu. Veškeré výrobky této kultovní světoznámé značky zmrzliny budou do konce roku 2013 certifikovány Fair Trade.  

 

Valentýn sladký a férový

Fair Trade a BIO čokolády s valentýnskými citáty uvedla na trh pro letošní svátek zamilovaných společnost Excellent Plzeň s.r.o.  

 

Férové kytky v Česku koupíte – ale nevědomky

r__ze.jpg 14. únor - svátek sv. Valentýna je den, kdy muži vyrážejí do květinářství koupit pro svou ženu květinu. Pokud by některý z nich chtěl koupit květiny s ekologickým certifikátem či značkou Fair Trade, pak v obchodě nepochodí. Může se však stát, že zakoupí některou z mála květin na našem trhu, které takový certifikát mají. Nebude o tom ale vědět.  

 

VB: Green & Black's bude 100 procent Fairtrade

g_b_logo.gif Do konce roku 2011 převede Green & Black's veškerou svoji produkci čokolády do systému Fairtrade.  

 

Filipínská dobrodružství

Tým společnosti Excellent Plzeň se v únoru 2010 vydává na monitorovací cestu na Filipíny. Bude tam sledovat, jak konkrétně pomáhá spravedlivý obchod pěstitelům manga a cukrové třtiny. Čtenáři Bio-info.cz tak dostanou zprávy ihned přímo z "místa děje", blog pro vás píše Kateřina Chejlavová.  

 

Valentýnské překvapení se značkou fair trade

Fairove_logo_2.jpg Obchod s fair trade produkty Fairově s.r.o ( www.fairove.cz )  uvedl na trh speciální nabídku pro svátek svatého Valentýna . V nabídce je několik balíčků pro tuto příležitost, které obsahují výlučně fair trade výrobky, jako je čokoláda nebo kakao Divine, víno a čaj.  

 

Brazílie: první Fair Trade melouny

Fairtrade_logo.jpg   První melouny certifikované značkou Fairtrade, produkované malými pěstiteli družstva COODAP z oblasti Mossoro v severní Brazílii, jsou od konce prosince k dostání v britských obchodech Asda a Morrisons.    

 

Znalost hnutí Fair Trade v Česku roste

Fairove_logo_1.jpg Občanské sdružení Férová planeta zveřejnilo výsledky průzkumu znalosti hnutí a výrobků Fair Trade v České republice. Podle šetření provedeného agenturou NMS se už s výrobky označenými Fair Trade setkalo celkem 43 % respondentů. Téměř čtvrtina z dotazovaných potom tyto výrobky nakupuje občas nebo výjimečně a 3 % je zařadilo do pravidelné spotřeby.  

 

Česká Asociace pro fair trade bude dohlížet nad ochranou známkou

Česká Asociace pro fair trade se jako první ve střední a východní Evropě stala partnerem mezinárodní Fairtrade organizace FLO (Fairtrade Labelling Organizations International). Podepsáním smlouvy o spolupráci se Asociace zavazuje k propagaci ochranné známky Fairtrade a Fairtrade produktů na území České republiky.  

 

Velká Británie: Vláda oznámila investici 12 milionů liber do Fair Trade

The Fairtrade Foundation slaví 15 let od zavedení známky FAIRTRADE s novinkou, že vláda Spojeného království přislíbila 12 milionů liber pro následující čtyři roky jako zdroj peněz pro systém Fair Trade a jeho mezinárodní partnery ve Fairtrade Labelling Organisations International (FLO). Hlavním účelem je rozšířit jejich činnost při podpoře farmářů v rozvojových zemích.  

 

Fair Trade ve východní Evropě

Fairtrade_logo.jpg Fair Trade se stává stále populárnějším tématem ve východní Evropě – skupiny aktivistů zvyšují povědomí o odpovědnosti zemí o globální dění a stále více rozšiřují hnutí Fair Trade.  

 

Velká Británie: První mezinárodní konference Youth for Fair Trade

Od 30. října do 1. listopadu letošního roku proběhne v Coventry ve Velké Británii první mezinárodní konference mládeže zabývající se problematikou Fair Trade.  

 
‹‹   Předchozí   6 7 8 9 10 11 12   Následující   ››
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft duben rgt
Po Út St Čt So Ne
14     1 2 3 4 5
15 6 7 8 9 10 11 12
16 13 14 15 16 17 18 19
17 20 21 22 23 24 25 26
18 27 28 29 30      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Kuba: lehátko [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/...
Lidl již prodal 10 milionů porcí fair trade kávy,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,