Domácí

Bleskový průzkum: v ČR prodej bio díky dioxinovému skandálu nevyskočil

V bleskovém on-line průzkumu mezi českými výrobci a obchodníky s biopotravinami Bio-info zjistilo, že prodej biopotravin se v lednu a únoru letošního roku nijak zásadně nezvýšil poté, co v Německu proběhl skandál s dioxiny v krmivech pro zvířata.  

 

Nalok.cz – Nakupujte lokálně

Nalok.cz_logo_1.jpg Na web www.Nalok.cz – Nakupujte lokálně jste možná již narazili. Jedná se o informační a prodejní portál pro farmáře a jejich lokální zákazníky.  

 

Diskusi o smyslu udržitelného podnikání přijede do Prahy podnítit Al Halvorsen

Logo_Forum_for_sustainable_business_male.jpg Ve čtvrtek 14. dubna 2011 se v pražském hotelu Dorint Hotel Don Giovanni uskuteční Forum for Sustainable Business – konference, jejímž smyslem je ukázat, že udržitelné strategie nejsou nějakým „zeleným vymýváním mozků“, ale mají praktický přínos pro byznys.  

 

Očima ekofarmáře: V hypermarketu by maso ani zeleninu nekoupil. Umí si totiž vyrobit vlastní.

nasvenkov_1.jpg Levně a rychle nebo pomalu a přirozenou cestou? Ekologičtí zemědělci rozhodně nelámou rekordy v množství vyrobených produktů. Jako jedni z mála se totiž inspirují zemědělstvím našich předků, které pod tlakem obchodních řetězců pomalu upadá. Ekofarmáři však mají podle svých slov v rukávu jiný trumf - úctu k zákonům přírody. Další díl pořadu Náš venkov na České televizi se dívá na svět očima ekofarmáře a Bio-info.cz jej vřele doporučuje.   

 

Veletrh Biostyl se rozrůstá

BIO_1.gif Holešovické Výstaviště bude na jaře opět místem setkání lidí, kteří dávají přednost zdravému životnímu stylu, záleží jim na prostředí, ve kterém žijí a zajímají se o věci, které spíše bývají ukryté v našich myslích a dávají našemu životu hlubší rozměr. Čeká nás veletrh Biostyl.  

 

Selský jogurt Hollandia nyní i v biokvalitě

8594001174461_1.jpg Společnost Hollandia uvedla na trh bioverzi selského jogurtu. Tento jogurt je unikátní v použité technologii výroby a to zráním přímo v kelímku.   

 

Začněte zemědělský rok pozitivně: Podporujte svého sedláka

csa_1.jpg Chcete-li nakupovat čerstvou biozeleninu a ještě se svým nákupem podílet na fungování ekologického hospodářství a pomoci ekosedlákům v jejich snažení o kvalitní, nechemizované produkty a ochranu životního prostředí, připojte se do systémů Podporujme svého sedláka.  

 

Zelená mapa Prahy poradí, jak se vyhnout rušným ulicím a kde trávit čas

automat_cykloandel_1.jpg Jak se dostat s kočárkem z Malé Strany na Letnou? Kde vaří vegetariánské obědy? Jak si vybrat nekuřácké kavárny? Kde nakoupit čerstvou zeleninu přímo od farmářů?   

 

Nejlepší české biovíno je z produkce Vinselektu Michlovský

CeskaBiopotravina2010_logo_1.jpg Nejlepším českým biovínem za rok 2010 byla na dnešním slavnostním večeru u příležitosti veletrhu VINEX&HORECA FORUM 2011 v Brně vyhlášena Malverina pozdní sběr 2007, suché, z produkce společnosti Vinselekt Michlovský.  

 

Kde utrácíme nejvíce za zdravou výživu a biopotraviny?

Tesco_1.jpg Největší část svých výdajů za zdravou výživu a biopotraviny utratí čeští spotřebitelé v hypermarketech. Vyplývá to z šetření SHOPPING MONITOR 2011 společnosti INCOMA GfK.  

 

Bioakademii 2011 se zaměří na regionální biovýrobky

bioakademie.jpg Ekologičtí zemědělci a producenti biovýrobků z celého světa se na jedenáctém ročníku konference Bioakademie, která se bude konat v létě v Mikulově, zaměří na problematiku regionálních potravin.  

 

SONNENTOR na BioFachu představil novinky

Sonnentor_Bio_info_11.jpg Společnost SONNENTOR, pro tento rok v barvě lila, ve dnech 16. – 19.února představila na největším evropském bio veletrhu v německém Norimberku své novinky. Čaj pro nastávající maminky a skvělá směs Sluneční pozdrav byly jedněmi z nich.  

 

Kalendář akcí na měsíc březen 2011

Toulcak_Sasov_1.jpg Ústav zemědělské ekonomiky a informací vydává každý měsíc přehled akcí, zaměřených na oblast vzdělávání v oboru zemědělství, turistiky, lesnictví, potravinářství a ochrany životního prostředí. Seznam také obsahuje přehled výstav.  

 

Exkurze do Rakouska na veletrh přímého faremního prodeje

Mikromarkt1.jpg Pokud mate zájem o aktuální situaci a novinky v oblasti přímého prodeje z farem, můžete se zúčastnit jednodenní exkurze na veletrh přímého faremního prodeje Ab Hof Messe do Rakouského Wieselburgu.   

 

Konference Biotrendy 2011 v Praze

IIC.jpg Odborná konference „Biotrendy 2011 – biopotraviny – biokosmetika - LOHAS“, která se uskuteční dne 23. února 2011 v Praze, v hotelu Diplomat, je pro Vás příležitostí jak se dozvědět o situaci na rakouském trhu s biopotravinami a jaký je aktuální stav v České republice.  

 
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft únor rgt
Po Út St Čt So Ne
5           1 2
6 3 4 5 6 7 8 9
7 10 11 12 13 14 15 16
8 17 18 19 20 21 22 23
9 24 25 26 27 28 29  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,