Bio máma

"Nezdědili jsme Zemi od našich otců, půjčujeme si ji od našich dětí.“ Staré indiánské přísloví. BioMáma se snaží pomáhat ekologicky založeným maminkám v orientaci na trhu s bio, eko nebo alternativními produkty, které nějakým způsobem souvisí s mateřstvím. BioMáma si klade za cíl poskytovat především praktické tipy a ověřené rady, jak se chovat při výchově dětí zodpovědně k sobě, dětem i okolnímu světu. Důležité je, že se na obsahu můžete podílet vy sami - nadšené "BioMámy". BioMáma se chce stát živým místem plným diskuzí, reakcí a vlastních zkušeností. Pomozte nám jej tvořit! Pokud si myslíte, že máte ostatním co říct, napište nám na redakce@bio-info_cz

‹‹   Předchozí   1 2 3

Jaro bez ekzému. Nevěříte? Vyzkoušejte!

logo_Nobilis_Tilia_1.jpg Atopický ekzém je onemocnění kůže zánětlivého původu začínající obvykle v raném dětství. Je charakterizován suchou kůží a svěděním, vyskytuje se až u 20% školních dětí. Adéla Zrubecká z Nobilis Tilia vám poradí, jak si s ním poradit.    

 

Bioženy testují aneb menstruační pohárek zabodoval

malicky_1.jpg Tři měsíce testovaly čtenářky Bio-info.cz menstruační pohárek. Co je překvapilo a jak tato pomůcka pro dny menstruace obstála? To se dozvíte z následujícího rozhovoru s šesti ženami, které se přihlásily na naši  výzvu. Pro testování jsme vybrali asi nejznámější značku na trhu Mooncup, kterou na český trh dováží firma Pohárek.cz  

 

Pět kouzelných lahviček

logo_Nobilis_Tilia_1.jpg Kdo z nás by nechtěl mít po ruce účinný a přitom příjemný lék na většinu nemocí. Objevte s námi kouzlo aromaterapie a založte si doma malou lékárničku pro celou rodinu, ve které nebude nic víc, než 5 malých lahviček. Poradíme vám jak na to.   

 

3. díl velkého plenkového seriálu: Odzkoušeno na zadečcích

plena_perex_1_1.jpg Pamatujete se ještě na závěr 2. dílu? Oznámili jsme tehdy, že hledáme dva dětské zadečky na vyzkoušení látkových plenek, které věnovala Brána k dětem. Přečtete si nyní, jak všechno po 3 měsících dopadlo.    

 

Látkové vložky – návrat k pohodlí aneb Nejen děti se mohou mít „jako v bavlnce“

vlozky_1.jpg V dnešní „moderní“ době si můžeme koupit jednorázové kapesníky, jednorázové ručníky a utěrky, jednorázové plenky, jednorázové vložky a tampóny a kdoví, co ještě. Musím přiznat, že zpočátku jsem z toho všeho byla nadšená.  

 

Jak jsme vařily BioDobrooběd II.

IMG_5323_2.JPG Při pořádání druhého BioDobrooběda jsme se s Míšou trochu rozšouply. To když jsme pořádání přesunuly do mníšeckého mateřského centra Oáza a pozvaly jsme dvakrát tolik maminek. Jak všechno dopadlo? Čtěte dál.   

 

Když biomanželka čte Biomanželku

biomanzelka_perex_1.jpg Tajně jsem si Biomanželku přála k Vánocům. Nakonec se nám doma objevila dříve. Dostal ji muž od mých kamarádů. Brala jsem to jako malinkatou zradu, a tak jsem si ji alespoň jako první přečetla. Obsah mi byl známý už před prvním otevřením knihy. Není divu. Jsem bionadšenec jako poleno, a tak mi zkrátka neunikne nic, co je bio - Biomanželku od Viewegha nevyjímaje.  

 

Jak jsme vařily BioDobrooběd

IMG_5323_2.JPG Máme za sebou pořádání první dobročinného biooběda pro zrnka.cz a přinášíme z něj krátkou reportáž. Jak jsme oběd organizovaly a jak všechno nakonec dopadlo? Čtěte dále ...  

 

2. díl velkého plenkového seriálu: Praktické tipy jak na plenkovou výbavičku

plena_perex_1_1.jpg Přinášíme vám praktické tipy od maminek, které pro své děti pořídily látkové pleny. Každá z nich jistě na začátku propadla menší či větší panice z neuvěřitelného množství druhů látkových plen. Jak se v něm zorientovat? Také jste měla spoustu otázek a netušila, kde na ně najít odpovědi? Přinášíme vám praktické shrnutí.   

 

Dobrooběd - oběd pro dobrou věc

zrnka_logo_1.jpg Dobročinné obědy, známé jako Dobroobědy (společenská akce, jejíž výtěžek je věnován na dobročinné účely) by mohly být inspirací pro všechny maminky, které chtějí přispět na dobrou věc a potkat podobně smýšlející kamarádky. Lenka Hnízdová popsala pro bio-info.cz, jak se k nim na mateřské dostala. Píše, jak je vymyslela a jak  šlo všechno rychle.  

 

Bezplenková komunikační metoda

Bezplenková komunikační metoda aneb přirozená hygiena kojenců je opravdu přirozenou metodou a je vhodná pro všechny. S většinou dětí na světě se tato metoda praktikuje. V Jižní Americe, Africe, Asii a nyní ji znovu objevujeme i v Evropě. Metoda silně prohlubuje vztah rodičů a dítěte, jejich vzájemnou důvěru a komunikaci. Je velmi vhodná i pro tatínky. Ženy mají obrovskou výhodu navázání vztahu s miminkem při kojení, což si muži mohou částečně vynahradit právě při BKM. Jde o častý fyzický kontakt a vzájemnou komunikaci  

 

Nový seriál: BioMámy testují!

logo_poharek_cz_1.jpg V dnešních dnech putují k vybraným BioMámám menstruační pohárky Mooncup na tříměsíční testování. Cílem nového seriálu BIOMÁMY TESTUJÍ je sdílení zkušeností žen a maminek s ekologickým sortimentem, který je dostupný na českém trhu.   

 

Dvůr Vyšínek nabízí biobedýnku speciálně pro děti

dvur_vysinek_perex_1.jpg Bedýnka z bioovoce a biozeleniny speciálně složené s ohledem na dětský apetit. Takovou nyní nově nabízí Dvůr Vyšínek a má volná místa.  

 

Bio na veletrhu For Babies

Veletrh_For_Babies1.jpg Včera se otevřely brány veletrhu For Babies v pražském veletržním areálu v Letňanech. Navštívili jsme jej a hledali mezi stánky bioprodukty. A našli jsme! Neunikla nám nabídka produktů z biobavny: oblečení, látkové pleny, nosítka, potraviny, hračky.   

 

1. díl velkého plenkového seriálu: Vyvracíme mýty o látkových plenách

plena_perex_1_1.jpg BioMáma vám přináší nový seriál o látkových plenách. V prvním díle se pokusíme vyvrátit mýty, které obecně o látkových plenách kolují. Seriál vás postupně seznámí s druhy látkových plen, provede vás celým trhem s látkovými plenami a přinese praktické a ověřené tipy, které se mohou hodit jak začátečníkům tak ostříleným látkařkám.   

 
‹‹   Předchozí   1 2 3
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,